Ettevõtte eesmärgiks on tuvastada oma kõige väärtuslikumad kliendid ja optimeerida nende üldist kogemust ja seotust ettevõttega.
Kliendiväärtuse juhtimise peamine eesmärk on parandada ettevõtte poolset väärtuspakkumist et toetada ettevõtte kasvu olukorras, kus ainult konversioonimäära kasvule keskenduda ei ole jätkusuutlik. Kasvu eesmärgil võib panuseid panna ka ettevõtte suutlikkusele pidevalt uusi kliente leida, kuid praktikas ei ole ka see alati efektiivne ja jätkusuutlik. Asjaolu, et uute klientide hankimine maksab tavaliselt kordi rohkem kui olemasolevate klientide hoidmine, peaks olema piisav, et tekitada huvi kliendi väärtuse juhtimise vastu. Seega kasvada saab eelkõige läbi olemasolevate klientide väärtuse maksimeerimise ja suurt potentsiaali omavate klientide osakaalu kasvatamise “müügilehtris“.
Anna siin märku enda soovist tutvuda meie pakutava lahendusega.
Klientide ja nende vajaduste ning meeleolude mõistmine on selle juures võtmetähtsusega.
Selleks, et analüüsida kliendikäitumise protsesse, tuleb esmalt määratleda erinevad klienditüübid. Selle käigus viime läbi teie ettevõtte kliendibaasi analüüsi, mis suurel määral põhineb neile müüdud toodete ja teenuste müügitulemustel. Selleks tuleb vaadelda erinevaid tootekategooriaid ja võrrelda nende müüginäitajaid ja kasumlikkust. Täpsemal analüüsimisel on võimalik tuvastada järgmised kliendigrupid
Madala väärtusega kliendid
See klientide grupp raiskab ettevõtte ressursse – nad ostavad ainult allahindlustega tooteid, pöörduvad tihti klienditoe poole ja kulutavad klienditeenindajate aega. Need on kliendid, kes toovad vähe või ei too üldse kasumit.
Keskmise väärtusega kliendid
See kliendirühm moodustab enamuse ostjatest. Need ei too märkimisväärset kasumit, kuid on arvuliselt suur osa kogu klientide arvust.
Kõrge väärtusega kliendid
Need on kliendid, kellega tasub tõsiselt tegeleda, sest nad toovad ettevõttele suurimat kasumit.
Kliendiväärtuse juhtimiseks arvutame teie klientide ja äritehingute baasil välja mitmed olulised võtmenäitajad mille alusel on võimalik teha üldistusi ning mida tuleb jälgida tulemuslikuse kasvatamiseks:
Klientide säilitamise võime
Uute ja korduvostvate klientide osakaalud
See suhtearv väljendab teie klientide seotust ja lojaalsust. Kui teil on palju uusi kliente võrreldes korduvklientidega, võib see viidata ettevõtte nõrkusele oma kliente hoida (säilitada). See näitab kas pingutate piisavalt uute klientide meelitamiseks ja olemasolevate püsiklientide hiodmiseks. Lisaks on uute ja korduvate klientide osakaalu jälgimine tööriist turundusalgatuste ja -kampaaniate toimivuse ja edu analüüsimisel.
Kiendi keskmine tehingute vaheline aeg
Keskmine tehingutevaheline aeg aitab mõista klientide käitumist, mõjutab klientide jaotust segmenteerimisel (RFM) ja on oluline mõõdik kui soovitakse tõsta klientide ostusagedust ja seotust ettevõtte või brändiga. See on oluline mõõdik teie klientide ostuharjumuste mõistmisel neile relevantsema turundusliku kommunikatsiooni planeerimisel ja seeläbi kogu väärtuspakkumise parandamisel.
Klientide keskmine ostusagedus
Keskmine ostusagedus määr, mis näitab millise tihedusega valitud perioodil klient on teie tooteid ja teenuseid tarbinud. See anneb teile ülevaate klientide käitumisest ja eelistustest teie väärtuspakkumise osas ning aidatab mõista, millist tüüpi tooteid, kui sageli nad ostavad. Lisaks aitab ostusageduse jälgimine mõista turundusstrateegiate ja kampaaniate tõhusust ning hinnata ettevõtte üldist tulemuslikkust