Home » Elke Mööbel OÜ tegevjuhi kogemus Tarcetaga: ,,Enne andmetega tutvumist on arvamus pelgalt oletus, mitte andmetel põhinev fakt.”

Elke Mööbel OÜ tegevjuhi kogemus Tarcetaga: ,,Enne andmetega tutvumist on arvamus pelgalt oletus, mitte andmetel põhinev fakt.”

Eesti üks suurimaid Skandinaavia ja Lääne-Euroopa disainmööbli maaletoojaid ELKE Mööbel OÜ on oma äri analüüsimiseks Tarcetat kasutanud juba 2022. aasta juunist. Otsus võtta kasutusele eraldi lahendus ärianalüütika jaoks sündis vajadusest saada kiire ülevaade ettevõtte põhinäitajatest. Ettevõtte tegevjuhi Siim Siiguri sõnul lükkas paremaid lahendusi otsima andmete noppimise ja illustreerimise protsessi ressursimahukus.  

Andmete koondamine 

Erinevate äriliste vajaduste katmiseks oli ettevõttes kasutusel mitmeid erinevaid programme. Kõigis neis tekkis hulgaliselt olulisi andmeid, mida äriliste otsuste ja ettevõtte tervise hindamiseks oli vaja koondada ja analüüsida. Iga tarkvara võimaldas küll aruandlust endas sisalduvate andmete kohta, kuid tervikpildi saamine eeldas mahukate Exceli tabelite koostamist.  Nüüd koondab andmeid Tarceta ning aitab neid ka loogiliselt ja lihtsalt esitleda.  

Põhitegevuse hindamine ja haldamine 

Mahukate Exceli tabelite asendamine Tarcetaga oli lihtne ja kiire. Natuke rohkem nõudis aega töötajate kohanemine uute vaadetega. ,,Peamine, mis aitas üle minna, oli Tarceta igapäevane kasutamine ja selle võimalustega harjumine,” ütleb Siim Siigur ELKE Mööbli kogemust kokku võttes. Tänaseks töötavad Tarcetaga igapäevaselt ostujuht, turundusjuht, hulgimüügijuht ning ka tegevjuht Siim ise. Peamiselt kasutatakse Tarcetat põhitegevuse hindamiseks ning kõigil on pidevalt ülevaade oma valdkonna andmetest. Vajadusel on mõne kliki kaugusel ka kogu ettevõtte üldised majandusandmed ehk tervikpilt ettevõttest. 

Peamised võidud 

Siim Siiguri sõnul on Tarceta esimene koht, kuhu täna vaadatakse, et leida vastused tekkinud küsimustele. ,,Juhina saan andmetest vajaliku info kätte ja ei pea kedagi küsimuste ja sellest tingitud lisatööga koormama,” on tegevjuht rahul. Siigur lisab, et Tarceta peamine kasutegur peitubki andmetest kiire ülevaate saamises, mis aitab teha paremaid otsuseid. ,,Keegi ei pea koostama tabeleid ja otsuseid saab teha kiirelt, ratsionaalselt ja faktidele tuginedes,” on Siigur kindel Tarceta kasutegureid välja tuues. Näiteks selgus Tarceta abil kaupluste külastajate arvu analüüsides, et senine subjektiivne arvamus jäi kordades alla tegelikkusele.

Siigur toob olulise õppetunnina välja, et enne andmetega tutvumist oli arvamus pelgalt oletus, mitte andmetel põhinev fakt. Olulisi avastusi ja õppetunde sisaldub iga ettevõtte andmetes ning Tarceta aitab need üles leida. ELKE Mööblil on ärianalüütikaga suured plaanid ning järgmiseks võetakse ette ärisuundade veelgi täpsem analüüs.