Home » Ärianalüütika edulood maailmast: Kuidas suured ettevõtted andmeid kasutades edu saavutavad?

Ärianalüütika edulood maailmast: Kuidas suured ettevõtted andmeid kasutades edu saavutavad?

Andmed, mida ettevõtted koguvad igapäevaselt, omavad tohutut väärtust, aga see jääb enamikes ettevõtetes realiseerimata, sest puuduvad oskused ja õiged töövahendid andmete kasutamiseks.  Tarceta kogemus näitab, et sagedaseks probleemiks on andmete vähene jagamine võtmetöötajatele ehk kogutud informatsiooni analüüsimise ja töötlemise õigus on vaid väga kitsal ringil. Isegi, kui neid töötajaid on rohkem, piiratakse sageli kasutajate õigusi näha andmeid, mis on seotud vaid konkreetsete valdkondadega või osakondadega. Selle tulemuseks on suur hulk infot, mis jääb kasutamata laiemas kontekstis, piirates nii uute ja väärtuslike ärivõimaluste avastamist.  Andmed ja nende analüüsist saadud teadmised on liiga väärtuslikud, et neid hoida vaid väheste inimeste kättesaadavuses. Kõige halvemates näidetes ei kasutata andmeid üldse ning kogu äri juhitakse vaid intuitsioonile ja kogemusele tuginedes. 

Maailmas on palju häid näiteid, kus ärianalüütika on võimaldanud ettevõtetel saavutada märkimisväärset edu ja konkurentsieelise. Andmetele tuginedes on ettevõtted muutnud oma äristrateegiaid, tootearendust või kliendisuhtlust viisil, mis loob erakordseid tulemusi. Järgnevalt mõned silmapaistvad edulood maailma tippettevõtetelt, kes on ärianalüütika enda kasuks tööle pannud. Loodame, et see inspireerib sindki proovima! 

Netflix: Personaalne sisu kõigile 

Netflix kasutab ärianalüütikat, et analüüsida vaatajate käitumist, eelistusi ja harjumusi. Selle info põhjal loovad nad personaalseid soovitusi igale kasutajale. Lisaks sellele aitab analüüs neil mõista, millist sisu tasub toota. Näiteks on paljude populaarsete sarjade, nagu „Kaardimaja“ (“House of Cards”), tootmisotsused tehtud andmete põhjal, mis näitasid vaatajate huvi sarnase sisu vastu. Tulemuseks on suurenenud vaatajanumbrid ja lojaalsemad kliendid. 

Tarceta abil võiksid ka sina palju täpsemalt teada, mida su kliendid eelistavad ja kuidas nende harjumused muutuvad. Andmed võimaldavad teha paremaid otsuseid sortimendi koostamisel, kampaaniate korraldamisel ja ka hinnastamisel. 

American Express: Riske ennetav lähenemine

American Express kasutab ärianalüütikat, et prognoosida klientide käitumist ja tuvastada võimalikke krediidiriske. Analüüsides ostumustreid, makseajalugu ja muid seotud andmeid, suudavad nad tuvastada kontod, mis võivad tulevikus makseraskustesse sattuda. Selle teadmise abil saab ettevõte ennetavalt sekkuda, pakkudes kliendile lahendusi enne, kui probleemid süvenevad. 

Tarceta abil saaksid ka sina võimalikke probleeme ennetada. Näiteks hinnates eelmisel hooajal tipptulemuse toonud tootegrupi piisavat laovaru, märgates võtmeklientide ostumahtude vähenemist õigel hetkel või avastades muutunud trende müüginumbrites.    

Coca-Cola: Tootearendus otse klientidelt

Coca-Cola kasutas analüütikat oma uue toote Cherry Sprite loomisel. Kogudes andmeid “Freestyle” masinate kaudu, mis võimaldavad klientidel luua oma jooke, märkasid nad, et kirsimaitseline Sprite on populaarne kombinatsioon. Tänu sellele avastusele otsustasid nad turule tuua uue ametliku toote. 

Tarceta annab sulle suurepärase võimaluse hinnata ja detailselt analüüsida oma klientide ostukorve ning avastada tooteid, mida sageli koos ostetakse. Selline teadmine võimaldab suurendada lisamüüki pakkudes õigetele klientidele õigeid tootekombinatsioone.  

Airbnb: Hindade optimeerimine 

Airbnb kasutab analüütikat, et aidata majutuspakkujatel määrata optimaalset hinda. Analüüsides andmeid nõudluse, konkurentsi, kohalike sündmuste ja muude tegurite kohta, soovitab platvorm automaatselt hinda, mis suurendab broneeringute tõenäosust. See on aidanud paljudel majutuspakkujatel suurendada oma tulusid. 

Tarceta võimaldab sul hinnata, kuidas müüdud kogused on muutunud seoses tehtud muutustega hinnastamises. Muuhulgas saaksid kiirelt ja lihtsalt vastuse, kas näiteks 20% tõstetud hind ja selle tulemusel 20% vähenenud müük tootegrupis, oli äriliselt hea või halb otsus ning mis juhtus kasumlikkusega selle kõige käigus? 

Zara: Moetrendide kiire kohanemine 

Riidebränd Zara „kiirmoe“ kontseptsioon baseerub ärianalüütikal ning kasutab andmeid, et mõista klientide ostueelistusi ja jälgida moesuundumusi reaalajas. Tänu sellele suudavad nad kiiresti kohandada oma tootmisprotsesse ja pakkuda klientidele just seda, mida nad soovivad. Selline lähenemine on teinud neist ühe edukaima rõivabrändi maailmas. 

Tarceta aitab  ettevõtetel olla oma otsustes kiire ja täpne. Igas äris on peidetud võimalusi kasvuks. Läbi andmete kättesaadavaks tegemise ja analüüsi aitab Tarceta need kasvukohad ja kasumi üles leida! 

Need edulood on vaid mõned näited sellest, kuidas ettevõtted üle maailma kasutavad ärianalüütikat, et saada konkurentsieeliseid, mõista klientide vajadusi ja kohandada oma strateegiaid vastavalt muutuvatele oludele. Kui veel kümmekond aastat tagasi oli andmete analüüs kättesaamatu luksus, mida said endale lubada vaid suurimad korporatsioonid, siis täna on ärianalüütika vajalik igale ettevõttele, kes soovib turul püsida ja kasvada. Tarceta eesmärgiks on muuta ärianalüütika kiireks, lihtsaks ja ka kättesaadavaks igale ettevõttele.